052-2246911

מאמרים


רצפת אגן (מתוך קורס הכנה פרטי ללידה)

על חשיבותה של רצפת האגן בזמן ההריון ולאחריו. איך לשמור על רצפת אגן חזקה ולתפקוד טוב של רצפת האגן. במאמר תמצאי תרגילים שיסייעו לחיזוק רצפת האגן.
למאמר המלא

מי מפחדת ללדת? על הכנה נפשית ללידה

מאמר זה מדבר על מקורו של פחד הלידה ועל סיפורן של עוד הרבה נשים אשר נמצאות על סקלה רחבה של חששות, פחדים, חרדות וגם לידות קשות. לידה היא לא רק כאב, היא גם חדשות טובות והזדמנות להתחבר לכוחות הרוחניים שלנו, לסמוך על גופנו ולבוא בבטחון. כך נוכל לתרום להתקדמות הלידה באופן תקין.
למאמר המלא

הכנות ללידה: תיק לידה - מתי להכין תיק לידה, מה לקחת ללידה

מתי להכין תיק לידה, האם ללכת איתו לכל מקום, האם באמת צריך שמן שקדים, למה וכמה, על מה אפשר לוותר, במה לא לזלזל ומה לא לשכוח.
למאמר המלא

איך להתמודד עם הריון בסיכון? לחשוב חיובי: על הכנה רגשית ללידה

לא קל להיות בהריון בסיכון. להתאשפז בלי לדעת מתי או איך זה יסתיים, לצאת מהשגרה ובעיקר לדאוג בלי סוף לעובר הקטן. אביטל גרינפלד מרדכי היא דולה ומדריכת הכנה ללידה שמטפלת בנשים בהריון בסיכון
למאמר המלא

הריון בסיכון- לחזק את האמונה בעצמך להאמין בחיזוקים: הכנה נפשית ללידה

עבור נשים מאמינות/ דתיות, האמונה באלוהים נותנת כוח. מה עוד אפשר לעשות כדי להתחזק
למאמר המלא

על חשיבותה של תוכנית לידה

עבור נשים מאמינות/ דתיות, האמונה באלוהים נותנת כוח. מה עוד אפשר לעשות כדי להתחזק
למאמר המלא

שהפחד לא ישתלט על הלידה

גורמי המתח העשויים ללוות נשים בהריון מגוונים. הטיפול בפחד לידה (טוקופוביה- חרדת הריון ולידה) נועד למנוע מהמתח הזה להיכנס לחדר לידה
למאמר המלא

כך תדעי אם את סובלת מטראומת לידה

ניתן לטפל בטראומת לידה בכל שלב: מיד לאחר הלידה, או כעבור שנה או שנים כשהמטרה אינה רק לרפא את הטראומה אלא להתכונן לקראת הלידה הבאה.
למאמר המלא

יש לך פנטזיה ללידה? עם שיטת קיי להכנה נפשית ללידה תגשימי אותה

למאמר המלא

הכנה רגשית/ נפשית ללידה:

בין אם את חייבת אפידורל ובין אם את חייבת ללא- צפויה לך התמודדות אשר דורשת הכנה ותרגול, וכן כוחות פיזים ונפשיים. מבלי לנקוט עמדה לגבי שימוש באפידורל במאמר זה אני מאירה את הלידה באור אחר ומציעה לצאת מהזום של הכאב לצדדים נוספים של הלידה. כדי שיכאב פחות...
למאמר המלא

טיפ שימושי להפגת מתח והגשמת חלומות מתוך קורס הכנה נפשית ללידה

טיפים שימושיים להפגת מתחים והגשמת חלומות. במאמר תמצאי טיפים על הרפיה על בסיס יומי, משפטים יוצרי מציאות ושילוב של הרפיה עם חיזוקים. בסדנת הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי אנו "תופרות" את האימון כך שיתאים לך באופן אישי ויחזק אותך ויביא אותך להיות מכוונת ומדוייקת ללידה שלך.
למאמר המלא

שליטה לקראת לידה: מתוך קורס הכנה נפשית ללידה

מה בין איבוד שליטה לשחרור שליטה, ואיך להתחזק לקראת לידה? אחד הקשיים המעיקים על נשים ובני זוגן לקראת לידה הוא חוסר הודאות לגבי הלידה. הפחד מהלא נודע הוא החזק בפחדים- הן לקראת הלידה והן לאחריה והוא אולי יותר מהפחד מכאב. המאמר עוסק בגבול הדק שבין שליטת יתר לתחושת שליטה. בסדנת הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי את הופכת להיות מומחית בהרפייה! בקורס הכנה ללידה בני הזוג לומדים למה לצפות ואיך לצמצם את אי הודאות שצפויה בחדר הלידה למינימום. על כך במאמר.
למאמר המלא

עוצמת הרכות

למאמר המלא

קורס הכנה פרטי ללידה פתח תקווה

פתח תקווה, קרית אונו וסביבותיהן ידעו בשנים האחרונות גידול רב במספר המשפחות הצעירות. נשים רבות בגיל הפריון עברו להתגורר באזור והן בעלות מודעות רבה להכנה ללידה. קורס ההכנה ללידה פרטי בפתח תקווה אותו אני מעבירה מיועד לאותן נשים שרוצות ללדת בבטחה, להרגיש עוצמה לאחר הלידה וסיפוק. הקורס נותן כלים כיצד להתמודד עם פחדי לידה, איך להתכונן לחדר הלידה, להתמודד עם הלא נודע לקראת הלידה ועוד.
למאמר המלא

תעסו את זה בבית: על עיסוי לנשים בהריון בשיטת עסה זאת בעצמך

עיסוי לנשים בהריון- טכניקות עיסוי בסיסיות לנשים בהריון- עשו זאת בעצמכם. איך הבעל יכול לעסות את אשתו ההריונית.
למאמר המלא

מי מפחדת ללדת. ליווי לידה

מה בין איבוד שליטה לשחרור שליטה, ואיך להתחזק לקראת לידה?
למאמר המלא

היחס שלנו לכאב משפיע עליו (מתוך קורס הכנה נפשית ללידה)

לידה היא לא רק כואבת- בין אם את חייבת אפידורל ובין אם את חייבת ללא- צפויה לך התמודדות אשר דורשת הכנה ותרגול, וכן כוחות פיזים ונפשיים. כאב בלידה לא מעיד על בעיה או מחלה. ההיפך הוא מסמן אירוע משמח. עם קבלת הצירים נוכל להזכיר לעצמנו שככל שכואב יותר, זה אומר שהציר יעיל יותר כלומר מקרב את התינוק שלנו אלינו. לכאבי הצירים יש סוף. וכל ציר מקדם אותנו לסוף הטוב הזה. שיטת קיי מאמנת את המוח להוריד את עוצמת כאבי הצירים!
למאמר המלא

איך לקצר את זמן הלידה

כמעט כל מי שגיעה לחדר לידה מתפללת שהלידה תהיה קצרה ושתגיע כבר לשלב יציאת התינוק. כדי לקצר את הלידה עלינו ליצור בתוכנו חווית זמן שונה. מה שנותן לנו חווית זמן יותר קצרה זה להתרכז ברגע ולא במדידת הזמן. מספר שעות הלידה לא באמת משנה, כמו שהחוויה הסובייקטיבית של כל אחת היא שמסכמת את חווית הלידה. להיות ברגע אומר להיות כאן ועכשיו בכל שלב ובכל רגע בלידה. להיות בלידה פעילה. רוב המודרכות בהכנה נפשית ללידה בשיטת קיי חוות לידות קצרות!
למאמר המלא

10 טעויות נפוצות שנשים עושות בלידה ולקראת לידה: הכנות ללידה

לידה זה לא האירוע לחפף בו. זה לא הזמן לומר ´יהיה בסדר´ מבלי להתכונן. זה לא עוד פרוייקט הנתון לשליטתם של אחרים. המאמר מפרט מהן הטעויות הנפוצות שנשים עושות לקראת לידה ובלידה כגון הכנה מאוחרת מידי ללידה, אי הכנה בכלל או הכנה לא מתאימה, הגעה מוקדמת מידי לחדר לידה, פאסיביות בחדר לידה, חגיגה משפחתית בחדר לידה ועוד.
למאמר המלא

כמה זמן באמת נמשכת לידה (מתוך קורס הכנה פרטי ללידה)

ממתי סופרים תחילתה של לידה? במאמר זה אני מביאה כמה תרחישים שמהם למעשה עולה שזה לא משנה, מה שחשוב הוא שהלידה תהיה טובה ושהיולדת תצא ממנה חזקה ועם תחושבת סיפוק. הכנה נפשית ללידה בשיטת קיי מקצרת לידה!
למאמר המלא

למי ולמה מיועדת שיטת קיי הכנה נפשית ללידה

למאמר המלא