052-2246911

תעסו את זה בבית-

כמה טיפים לעיסוי נשים בהריון על ידי בן הזוג

טכניקות עיסוי הריון בסיסיות איתן תוכל אתה לפנק את זוגתך, לפני השינה, או כשהיא עייפה או כואבת וגם לזמן הלידה.

סצנה שהייתה ועוד תהיה:
- "מוישה, כואב לי הגב, והרגליים שלי עייפות, בוא תעשה לי מסאז'". מוישה מתחיל...
-"נו, אני לא מרגישה אותך..."
מגביר לחץ...
 -"איי, למה כל כך חזק?"..  עד מהרה מתעייף מוישה כאילו נדרש ממנו לרוץ מרתון, ונזכר שיש משהו חשוב שרצה לראות בטלוויזיה (חייב להיות..).

1. איך לעסות את אשתך שבהריון מבלי להתעייף?
2. איך למצוא את המגע שמתאים שמתאים לה?


התשובות פשוטות ומעשיות:
1. כדי לא להתעייף עליך  לוודא שנוח לך בעת מתן העיסוי. מצא תנוחה שתוכל הישאר בה למשך מספר רגעים. הרפה את כתפיך וקח נשימה עמוקה ואיטית. מה שחשוב הוא להפעיל באופן מינימלי את כוח הידיים ולהישען עם הגוף, כי ממנו בא הכוח.

2. "את רוצה חזק או חלש"? תגידי! קשה מאוד לנחש אם המגע נעים או לא. כדאי שתתני לבן זוגך משוב כמו: כן זה טוב, או: יותר לאט, למעלה וימינה. אפשר גם לקחת את ידו ולשים אותה היכן שתרצי.

עיסוי בישיבה
את: יושבת על שרפרף ורכונה קדימה על שולחן, או יושבת על הרצפה ונשענת קדימה על ערימת כריות או על כדור פיזיו. אפשר לרפד את הרצפה בכרית או מגבת.
אתה: עומד מאחוריה במקרה שבו היא יושבת על שרפרף או יושב מאחוריה על כיסא במקרה בו היא יושבת על הרצפה.
א. הנח את ידיך בין הצואר לכתפיים שלה והתחל להישען אליה בהדרגה עד שתחוש שדי לה או עד שהיא תאמר זאת. שחרר את הלחץ ואחר המשך בלחיצות איטיות ובקצב אחיד במורד הגב, כשאתה נע קדימה ואחורה, ידיך לוחצות בעזרת שורשי כף היד משני צידי עמוד השידרה (ולעולם לא עליו). כשהגעת לגב התחתון סובב את כפות ידיך כך שהאצבעות יופנו כלפי מטה. כעת הלחץ הוא גם קדימה אל גופה וגם כלפי מטה כדי לתת תחושה של הארכה של המותן. המשך בלחיצות עם כף יד מלאה על כל איזור הגב התחתון והישבן העליון – גם במרכז (עצם הסקרום), וגם בצידי הישבן ועד לירכיים. זכור להישען עם גופף, ברכיים כפופות ולא להפעיל כוח ידיים.
ב. תוכל גם לבצע סיבובי כף יד על איזורים אלה של האגן: לחץ על עצם הסקרום והנע את העור על העצם. עבור בצורה זו גם על האיזור שמסביב לסקרום: הישבן והגב התחתון: סיבובים המניעים את השרירים.
ג. חזור לגב העליון לתנוחה שבה התחלת והפעם השתמש באגודליך למגע יותר נקודתי. האיזור הנעים למגע זה הוא בין השכמות . השען בהדרגה. השאר ושחרר.

עיסוי בשכיבה על הצד
את: שוכבת על הצד עם כרית לראשך וכרית בין ברכייך (נוח וממכר).
אתה: עומד מעליה עם ברך אחת על הרצפה ורגל שניה עומדת בכיפוף.
א. ניתן לבצע בתנוחה זו את אותן הטכניקות שכבר הסברתי קודם.
ב. תנוחה זו מאפשרת גישה נוחה לעבודה על הישבן: הנח יד על יד ואת ידיך על הישבן  שלה. התחל להישען עם  ידיך בסיבובים איטיים ועמוקים. שמור על מגע כף יד מלא (ולא נקודתי) ועבור על איזורים שונים של הישבן לאט ובקצב אחיד, כשהתנועה והכוח באים מתנועת גופך.
ג. המשך על הירך עם שתי ידיים במגע המדמה התחלה של צביטה עם כף יד מלאה (כווצ'וץ'), עד לכף הרגל.

עיסוי כפות רגליים
לרגליים "מבוצקות" עייפות וכבדות. עיסוי כפות רגליים מזרים דם לכל הגוף, ויוצר תנועתיות באגן (מסייע בלידה). מצאו תנוחה הנוחה לשניכם.
א. אחוז עם שתי ידיך בכף רגל אחת שלה: יד אחת מתחת לעכב והשניה באיזור הכריות העליונות של כף הרגל. בצע סיבובים חוזרים לשני הכיוונים. (לאט..)
ב. לחץ על איזור הכריות העליונות של כף הרגל בעזרת שתי אגודליך מהמרכז לצדדים כאילו להרחיב את כף הרגל.
ג. לטף את החלק העליון של כף הרגל מהאצבעות לקרסול והמשך לכיוון השוק. יד רודפת יד.
ד. עסה  בעדינות את איזור העקב ללא לחץ נקודתי. משני צידיו ומלמטה.

בהצלחה 
ואם בכל זאת תרצה לפנק את אשתך בעיסוי בזמן ההריון, אתם מוזמנים לצלצל ולהגיע אלי לקליניקה בפתח תקווה. 
אביטל  052-2246911